ARCHITECT.NEMONEH.COM
مقاله ها
 
مقاله ها

مقالات
آشپزخانه های معاصر
<<طراحی داخلی

آشپزخانه های معاصر - Contemporary kitchen -

آشپزخانه های امروزی نقشی را که غذای خوب در بهبود زندگی انسان به عهده دارد جدی می گیرند . اهمیت ندارد که چقدر جامعه به سوی تکنولوژی پیش برود ، مردم باز هم به دنبال راههایی هستند تا به ابتدایی ترین شکل تغذیه شوند . بنابر این آشپزخانه ی مدرن دژی است نه فقط کارآمد ، بلکه تغذیه کننده .

زمانی به کنجی تاریک و دور افتاده در پشت خانه تنزل یافته بود ، اکنون آشپزخانه بخشی از مرکز خانه است ، مکانی از سرزندگی و نور . آشپزخانه های مدرن همیشه در برابر بقیه فضا های اصلی زندگی به شکل باز قرار دارند ، و فقط با یک پیشخوان ، درب مات کشویی ، یا جداسازی متحرک تفکیک شده اند .

ارزش والای غذا به عنوان منشا تغذیه ، طراحی آشپزخانه را در بسیاری از جنبه ها تحت تاثیر قرار می دهد . هود ها و اجاق های رومیزی بسیار بزرگ معادل های مدرن اجاق های بزرگ آشپزی قرون گذشته شده اند .

در حقیقت وسایل زندگی از همه نوع برای دوام طولانی تر ساخته می شوند ، در مقایسه با یخچالها و اجاق های در رده ی صنعتی که مطابق مد روز می شوند .

به دلیل اینکه شیوه های زندگی ، غیر رسمی تر و با پذیرایی کمتر شده است ، طراحی آشپزخانه دیگر فعالیتی انفرادی نیست ، بلکه کاری گروهی است – لذا شهرت این مکان ویژه ، مکان ملاقاتی است که افراد را برای آماده سازی غذا و گفتگو گرد هم می آورد . در آشپزخانه کوچک ، یک میز کار یا تخته ی ساطوری چرخدار برای مقاصد یکسان به کار می روند .

مواد شیک و بادوام نماد آشپزخانه های مدرن و استیل در ردیف محجوب ترین انتخاب برای وسایل خانگی ، تجهیزات کابینت ، و بسیاری سطوح دیگر می باشد . جالب است که ظاهر رسمی استیل اغلب کنار موادی قرار می گیرد که نماد آشپزخانه های خانگی گذشته هستند ، مثل چوب های مرغوب و سنگ های طبیعی بدون جلا . شیشه و آینه نیز بوسیله طراحان آشپزخانه که از آنها برای نیرومندتر کردن محیطی باز استفاده می کنند ، مورد توجه قرار گرفته است .

آشپزخانه ها می توانند برای آرشیتکت ها و طراحان داخلی ، که بیشتر استفاده را از عناصر بسیار کاربردی آشپزخانه ها می برند ، هیجان انگیزترین مکان خانه باشند ، یا به شکل تبدیل آنها به اثری هنری یا بوسیله تبدیل آنها به ابتدایی ترین مکان .

خلاقیت در هر چیزی ممکن است گروهی از قفسه ها که به عنوان ساختار کوبیستی بیان شده است ، یک بار غذای حاضری که یاد آور یک بشقاب پرنده است ، یا شیر آلات و اتصالات لوله های که بیشتر به یک مجسمه شباهت دارند تا لوله کشی .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مسعود زمانیها نویسنده :
 
مقالات
نظر شما
نام
ایمیل
تلفن
پیغام
 
 
 
مقالات
نظر شما

نام :شیوا ز
پیام :درمورد معماری داخلی مطالبتون خیلی کمه

نام :مسعود زمانیها
پیام :در اولین فرصت بیشترش می کنم

 
صفحه اصلی
صفحه اصلی
مقاله ها
مقاله ها
تمام مقاله ها ::________
به ترتیب حروف الفبا ::________
آثار معماری
آثار معماری
آرشیتکت های نمونه
آرشیتکت های نمونه
آثار آرشیتکت ها
آثار آرشیتکت ها
سبک ها
سبک ها
فرهنگستان
فرهنگستان
خبرنامه
خبرنامه
درباره ما
درباره ما
ارتباط با ما
ارتباط با ما| صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | نقشه سایت | مقاله ها | آثار معماری | آرشیتکت های نمونه | آثار آرشیتکت ها | سبک ها | فرهنگستان |
کلیه حقوق این سایت وابسته به گروه نمونه می باشد
بازنشر مطالب منتشر شده در نمونه، در ساير سايت‌هاي اينترنتي ممنوع است، مگر به صورت لينك به صفحه‌ي مربوط در نمونه
© 2003_2015  nemoneh.com