ARCHITECT.NEMONEH.COM
مقاله ها
 
مقاله ها

مقالات
اتاق های غذاخوری معاصر
<<طراحی داخلی

اتاق های غذاخوری معاصر - Contemporary dining area -

طراحی اتاق غذاخوری دیگر امری ساده نیست . این روزها راه کارهایی که متناسب با افراد و خانواده های خاص در نظر گرفته شده ، جایگزین فرمول های کهنه شده است . رویکردی مدرن به طراحی افراد را به تصمیم گیری برای خودشان بر سر انکه غذاخوری چگونه باید باشد فرا می خواند .

زمان طراحی اتاق غذاخوری کلیشه ای بود . یک لوستر چند شاخه آویخته ، ترجیحا کریستال ، در بالای یک یک میز سلسه مراتبی که با صندلی های با بخش تحتانی نرم و پشتی سخت احاطه شده بود ، با صندلیهای دسته دار در بالا و پایین که بر صندلی های کناری برتری داشتند و بوفه ی عظیم تکی در برابر دیوار مثل یک پیشخدمت ساکت و قابل اعتماد قرار داده می شد .

وقتی اتاق غذاخوری مدرن خود را طراحی می کنید . قالبها را کنار بگذارید و ابتدا در نظر بگیرید که می خواهید وقت غذا چقدر رسمی یا غیر رسمی باشد ، و یا چقدر لذت بخش یا سریع باشد . آیا هدف ترویج صمیمیت در میان مصاحبان در حین غذا خوردن است ؟ یا افزودن لذت یک منظره جذاب افق ارجحیت دارد ؟

وقتی چندین سئوالاتی پاسخ داده شد ، طراحی می تواند فضایی را برای ایجاد تاثیر مورد نیاز تحت کنترل بگیرد . تنها قرار دادن یک میز برروی قالیچه ، جزیره ای را ایجاد می کند که تمرکز را به درون می کشد ، بنابر این تجربه غذا خوردن رابطه ای بیشتر با گفتگو دارد تا تماشای مناظر . نورپردازی نیر تاثیر قدرتمندی روی روحیه و ارتباطات اجتماعی دارد .

اتاق های مدرن مجلل جاییکه غذا خوردن واقعه ای با شکوه است مناسب افرادی که از پذیرایی تجمل آمیز لذت می برند می ماند . از برخی جهات این محیط های داخلی یاد آور اتاقهای غذاخوری رسمی دیروز هستند ، ولی با مبلمان مدرن و معماری آنده نگرانه .

امروزه ، گرچه اتاقهای غذاخوری عموما بیشتر به سمت بقیه خانه باز هستند ، و بوفه تکی مورد نیاز حالا در فرورفتگی دیوار قرار گرفته یا – حتا بهتر – با یک وسیله توکار شیک جایگزین شده است .

بشتر تغییرات در طراحی اتاق های غذاخوری مدرن از تغییر اصلی در زندگی ایجاد می شود . مردم علاقه به زندگی در شتاب دارند ، نه تنها ، کمتر احتمال دارد مثل گذشته پیشخدمت داشته باشند تا پذیرایی باشکوهی را ترتیب دهند ، بلکه بسیاری فضای خودمانی و آرام را ترجیح می دهند .

بنابر این اکثرین مطلق غذا ها که در خانه خورده می شوند در محیط غذاخوری غیر رسمی مصرف می شوند ، مثل کنجی با یک میز کافه ای و یک نیمکت . حتا آن هم ممکن است برای غذاهای سبک و سریع خیلی رسمی باشد ، که در چهارپایه ای مدرن در کنار پیشخوانی بلند مجاور آشپزخانه با لذت بیشتری خورده می شوند .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مسعود زمانیها نویسنده :
 
مقالات
نظر شما
نام
ایمیل
تلفن
پیغام
 
 
 
مقالات
نظر شما

نام :شیوا ز
پیام :تصویرهاشو می گذاشتی خیلی بهتر میشد

 
صفحه اصلی
صفحه اصلی
مقاله ها
مقاله ها
تمام مقاله ها ::________
به ترتیب حروف الفبا ::________
آثار معماری
آثار معماری
آرشیتکت های نمونه
آرشیتکت های نمونه
آثار آرشیتکت ها
آثار آرشیتکت ها
سبک ها
سبک ها
فرهنگستان
فرهنگستان
خبرنامه
خبرنامه
درباره ما
درباره ما
ارتباط با ما
ارتباط با ما| صفحه اصلی | درباره ما | ارتباط با ما | نقشه سایت | مقاله ها | آثار معماری | آرشیتکت های نمونه | آثار آرشیتکت ها | سبک ها | فرهنگستان |
کلیه حقوق این سایت وابسته به گروه نمونه می باشد
بازنشر مطالب منتشر شده در نمونه، در ساير سايت‌هاي اينترنتي ممنوع است، مگر به صورت لينك به صفحه‌ي مربوط در نمونه
© 2003_2015  nemoneh.com